fbpx

Ruszyła XXV edycja programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”!

 • 20 stycznia 2022
 • Autor: PFP
>> Wyślij zgłoszenie

Drodzy Przedsiębiorcy i Pracownicy!

Przypominamy o podstawach

Program „Przedsiębiorstwo Fair Play” już od blisko 25 lat nadaje stały kierunek działaniom wielu firm w całej Polsce. W zabieganym świecie pełnym trudnych wyborów wdrożenie dobrego systemu wartości i stałe przestrzeganie ustalonych zasad stanowi klucz do uporządkowanego działania firmy. Codzienne stosowanie norm rzetelnego postępowania i uczciwość we wzajemnych relacjach przedsiębiorców z klientami, kontrahentami, pracownikami, wspólnikami, społecznością lokalną oraz władzą lokalną i państwową nie tylko buduje ich trwałą i silną pozycję, ale ma także istotny wpływ na samoocenę pracowników, satysfakcję z wykonywanej pracy i motywację do osiągania wyznaczonych celów. Z roku na rok jest to coraz trudniejsze.

Wszyscy borykamy się z narastającym kryzysem upadku wartości. Odczuwamy jak zmieniają się normy uznane i akceptowane przez ogół społeczeństwa – często przekazywane z pokolenia na pokolenie – ideały, do których dążymy w procesie wychowania. Emocje zastępują standardy, osobowość i charakter wypiera wiedzę, a na pierwszy plan wysuwają się złe przykłady. Należy jednak pamiętać, że to od nas samych zależy, które wartości są dla nas najważniejsze. Mamy wpływ na co się decydujemy, z czym zgadzamy i na co przystajemy.

Postawmy na zasady fair play!

Realizując program „Przedsiębiorstwo Fair Play” i co roku ogłaszając start nowej edycji, stale przypominamy o etyce i zasadach fair play. Pamiętacie o odpowiedzialności? Czym jest przyjaźń? Dlaczego ważna jest szczerość? Czym jest dla nas rodzina? Jak ważne jest zdrowie? Co jest dobre, a co złe? Co się opłaca, a co warto? Jak chcecie kształtować swoją teraźniejszość i przyszłość?

Naszym priorytetem jest promocja postaw godnych naśladowania. Wierzymy, że wzajemne poszanowanie drugiego człowieka, szacunek do siebie i innych oraz empatia nie tylko nadal są w cenie, ale stały się tak pożądane, jak nigdy wcześniej. Poszukiwane wartości to: szacunek, uczciwość, odwaga, samodyscyplina, pokojowość, sprawiedliwość, mądrość, szczęście i optymizm.

Wiarygodni i uczciwi wygrywają

Nic nas tak nie rozwinie i nie wzmocni, jak pielęgnowanie dobrych cech i kształtowanie zasad w zespole. Nie zrażajmy się trudnościami. Każdy może popełniać drobne błędy. Róbmy swoje. Bądźmy dobrymi ludźmi, twórzmy dobre firmy mimo, że wiele nas to kosztuje. Pamiętajmy, że inni to docenią!

W świecie pełnym krytyki wszystkich i wszystkiego tylko czyny świadczą o człowieku, a prawda obroni się sama. Wiarygodność łatwo stracić, dlatego pokażmy innym, to co w Nas najlepsze! Budujmy silne więzi, wspierajmy się nawzajem i uzupełniajmy.

Naśladujmy lepszych!

Podczas spotkań w firmach biorących udział w programie, mamy możliwość poznawać, a także przekazywać ciekawe i warte wdrożenia przykłady nowoczesnego i efektywnego zarządzania najważniejszym kapitałem firmy, jakim są ludzie. Podczas XXV edycji programu nadal będziemy zwracali dużą uwagę na jakość relacji pracodawca-pracownik oraz pracownik-pracownik, jak również na umiejętność łączenia mocnych stron doświadczonych pracowników i osób młodych, zaczynających dopiero swoją karierę zawodową, postaramy się także znaleźć kolejne, warte naśladowania przykłady i metody zarządzania zespołem pracowników, którymi chętnie się z Państwem podzielimy. Nadal także będziemy przekonywać sceptycznych i nieprzekonanych do bycia fair, a już przekonanych wspierać w byciu jeszcze lepszym.

Bądźmy w stałym, dobrym kontakcie

Umiejętność komunikacji wewnątrz i na zewnątrz firmy to wybitna sztuka mająca duży wpływ na funkcjonowanie i rozwój w świecie. Słuchajmy i wyrażajmy to co ważne, co stanowi wartość. Pamiętajmy o życzliwości i wyrozumiałości, a nasze rozmowy staną się wartościowsze.

To wyzwanie czy sposób na sukces?

Jeśli powyższe wartości i zachowania nie są Wam obce w codziennej działalności zapraszamy do udziału w XXV edycji programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”. To najwłaściwszy moment na wykorzystanie swojego potencjału i budowę sukcesu firmy!

>> Wyślij zgłoszenie

Poznaj: Warunki udziału
Pobierz: Folder o programie
Przeczytaj także:
Etyka w działalności gospodarczej
Dlaczego szczególnie teraz warto być fair w biznesie

Powiązane wpisy

Skontaktuj się z naszym ekspertem
i poznaj szczegóły uczestnictwa w programie!

  Imię i nazwisko *
  Adres e-mail *
  Numer telefonu

  * Pola oznaczone gwiązdką są obowiązkowe.

  Instytucje wspierające
  Organizator i partnerzy

  Organizator Programu:
  Program afiliowany przy KIG:
  Patronat Honorowy nad Galą 26. edycji programu Przedsiębiorstwo Fair Play

  Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.