fbpx

Polecamy! Najbliższy webinar już 19 maja 2022

 • 12 maja 2022
 • Autor: PFP

Serdecznie zapraszamy na kolejny webinar dla Uczestników i Laureatów programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”!
Uwaga! Spotkanie odbędzie się w formie online za pośrednictwem platformy ZOOM, w nowym terminie – 19 maja 2022, start o godz. 10:00 (spotkanie przeniesione z 12.05)

>> Zarejestruj się na webinar

 

ROLA CYFRYZACJI W BIZNESIE

Na naszych oczach, od ponad dwóch dekad, kształtuje się gospodarka cyfrowa, zmieniając bezpowrotnie nasz sposób pracy, produkcji, konsumpcji czy sprzedaży. Datafikacja – to kluczowy proces tworzenia cyfrowych reprezentacji świata rzeczywistego, który obserwujemy każdego dnia, a który jest fundamentem aktualnego rozwoju gospodarczego i społecznego. Wszystko co nas otacza ulega cyfrowej transformacji, a dane stały się kluczowym czynnikiem produkcji, tak samo jak węgiel, ropa czy stal w gospodarce przemysłowej.

Przejścia do gospodarki cyfrowej, (przez którą rozumiemy również usieciowienie, sztuczną inteligencję, internet rzeczy, chmurę obliczeniową, robotyzację czy blockchain)  nie byłoby możliwe gdyby nie technologie założycielskie jak komputer, internet czy smartfon. Skoro już wszyscy nie wyobrażamy sobie życia bez internetu czy komputera dlaczego transformacja cyfrowa w polskich firmach przebiega dość wolno? Tajemnica tkwi w słowie dyfuzja czyli „upowszechnienie”. Jeśli wynalazek wyjdzie poza ściany labolatorium i stanie się innowacją, która przekształci się w fenomen socjoekonomiczny przez jej upowszechnienie następują duże zmiany w funkcjonowaniu społeczności, krajów czy firm. A może odpowiedź znajdziemy w badaniu kompetencji cyfrowych naszego społeczeństwa?

W ostatnim badaniu Eurostatu jesteśmy na trzecim miejscu – od końca – wśród krajów o najbardziej rozwiniętych kompetencjach cyfrowych. Tym samy na razie jesteśmy w ogonie Europy w rozwoju cyfrowym społeczeństwa https://www.press.pl/tresc/70205,polska-w-ogonie-europy-w-rozwoju-cyfrowym-spoleczenstwa

Gospodarka cyfrowa to spektrum możliwości, optymalizacji i nowych kierunków rozwoju.

Zapraszamy Państwa na spotkanie na którym porozmawiamy m.in.

 • w jakich obszarach technologia napędza biznes,
 • jak ograniczyć koszty przedsiębiorstwa korzystając z narzędzi informatycznych,
 • wady i zalety korzystania z chmury obliczeniowej,
 • jak zaplanować strategię cyfryzacji,
 • przegląd najchętniej wdrażanych rozwiązana IT w biznesie.

Spotkanie poprowadzą:

Grażyna Sroczyńska – prezes zarządu AURA Technologies Sp. z o.o., dostawcy rozwiązań IT dla firm; absolwentka studiów doktoranckich Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Nauk Ekonomicznych; od ponad 20 lat związana z branżą IT.

i

Justyna Patynowska – absolwentka Wydziału Prawa na Uniwersytecie Warszawskim; swoją drogę zawodową związała jednak z branżą IT i firmą AURA Technologies Sp. z o.o. Obecnie jako product manager zajmuje się wdrażaniem systemu SaldeoSMART i Amodit w tym m.in. Odczytu oraz Elektronicznego obiegu dokumentów.

 

Powiązane wpisy

Skontaktuj się z naszym ekspertem
i poznaj szczegóły uczestnictwa w programie!

  Imię i nazwisko *
  Adres e-mail *
  Numer telefonu

  * Pola oznaczone gwiązdką są obowiązkowe.

  Instytucje wspierające
  Organizator i partnerzy

  Organizator Programu:
  Program afiliowany przy KIG:
  Patronat Honorowy nad Galą 26. edycji programu Przedsiębiorstwo Fair Play

  Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.